מרפאה וטרינרית

ד"ר טלי שעני

שירותי המרפאה

במרפאה ד"ר שעני מעניקה שירות מקצועי ואדיב מתוך אהבת אמת לחיות.

השירותים הניתנים במרפאה הם:

בדיקות כלליות

  • טיפולים מניעתיים – חיסונים ותילועים
  • שירותי רפואה וכירורגיה – עיקורים וסירוסים,רקמות רכות, הסרת גידולים
  • בדיקות מעבדה בסיסיות
  • שירותי מומחים: כירורגיה ואורטופדיה, אולטרסאונד, אנדוסקופיה, מומחה לציפורי נוי, וכן הפניה למומחים אונקולוגיים, אופתלמולוגיים ודרמטולוגים לפי הצורך.
  • טיפולי שיניים
  • ביקורי בית
  • חירום 24 שעות
  • התחשבות מיוחדת ניתנת למטפלים בחיות רחוב
  • במרפאה ניתן להשיג מזון רפואי ומזון מסחרי מובחר של החברות הטובות ביותר.

טיפולים מונעים
ברפואה בכלל, וברפואה וטרינרית בפרט, יש חשיבות מיוחדת לרפואה מונעת. המטרה היא לשמור על חיית המחמד שלכם בריאה ומאושרת – וכך גם אתם ממשיכים להיות בריאים ומאושרים.
אנו מקפידים על שגרת חיסונים בכלבים הכוללת חיסון כלבת שנתי, חיסון משושה שנתי, טיפול מונע לתולעי מעיים פעם בחצי שנה וטיפול מונע לתולעת הפארק פעם בחודשיים. כמו כן מומלץ לתת חיסון לשעלת לפני כניסה לפנסיון, לפי הצורך.

לחתולים אנו ממליצים לתת חיסון מרובע פעם בשנה וטיפול נגד תולעי מעיים פעם בחצי שנה. במידה והחתולים יוצאים מחוץ לבית מומלץ לתת חיסון כלבת.
כמו כן קיים גם חיסון FIV (איידס חתולים) אך יעילותו שנויה במחלוקת.

יש לזכור שהחיסון הוא רק נדבך אחד בביקור במרפאה והוא ניתן רק לאחר שהכלב או החתול עברו בדיקה פיזיקלית מקיפה הכוללת בדיקת לב ונשימה, בדיקת חום, בדיקת שיניים, אוזניים, עור, שקילה ועוד. כך, הווטרינר המטפל לומד להכיר את חיית המחמד שלכם ויכול להסב את תשומת לבכם לבעיות שונות – עוד לפני שהן מחמירות.

כירורגיה
הניתוחים מבוצעים כאשר החיה מורדמת במכונת הרדמה משוכללת, כמו זו הנמצאת בבתי חולים הומניים.
בזמן הניתוח, בעל החיים מחובר למשאבת נוזלים, ומנוטר באופן שוטף ע"י אסיסטנטית. כך שבעל החיים נמצא תחת בקרה מתמדת.
כמו כן, נעשה שימוש במכשיר קאוטר המסייע בהסרת מסות ומניעת דימומים במהלך הניתוח ולפי הצורך.

אולטרסאונד
אולטרסאונד מהווה כלי אבחוני לביצוע בדיקות מדויקות ולא חודרניות בבעלי החיים. מכשיר זה נותן מענה במגוון מקרים כגון בדיקת הריון, זיהוי גידולים ופתולוגיות בחלל הבטן, בדיקת לב, זיהוי אבנים בשלפוחית, דיגום שתן סטרילי ועוד.
בדיקת האולטרסאונד הינה בטוחה, אינה כואבת ואינה דורשת לרוב טשטוש או הרדמה.
את בדיקת האולטרסאונד מבצע מומחה אולטרסאונד, רופא וטרינר שעבר התמחות בהדמייה.
המומחה מגיע למרפאה מצויד באולטרסאונד חדיש ומבצע במרפאה את הבדיקה, לנוחיות הבעלים.

בדיקות מעבדה
בדיקות דם מבוצעות בשוטף במרפאה ונשלחות במהירות ויעילות למעבדה חיצונית. המעבדה החיצונית נותנת תוצאות בדיקות הדם ופענוחן ע"י פתולוג קליני.
כמו כן, מבוצעות במרפאה בדיקות שתן, משטחי דם, משטחי מגע מעור ואוזניים, בדיקות טפילים מעור ואוזניים ובדיקות נוספות בעזרת מיקרוסקופ המצוי במרפאה. התשובות ניתנות במהירות במקום.
בדיקות כגון אספירציות ממסות, ואספירציות מאיברים מבוצעות גם כן

בדיקת מומחים
יעוץ ובדיקה ע"י מומחים: בעת הצורך אנו נעזרים ברופאים המתמחים בתחומים שונים, אשר נותנים את שירותיהם במרפאה, בתחום ההדמיה (אולטרסאונד), כירורגיה ואורטופדיה, ציפורי נוי, אנדוסקופיה ועוד.
בעת הצורך מפנים לבדיקת מומחה – במקרים אופתלמולוגיים, דרמטולוגיים, אונקולוגיים ועוד.

ביקורי בית
ניתן לתאם ביקורי בית לקבלת טיפולים מניעתיים או לקבלת טיפול רפואי בעת הצורך ללא הטרחה בהגעה למרפאה.

טיפול בחתולי רחוב
מתוך רגשות אהבה וחמלה, ד"ר טלי שעני מנסה לעזור כמה שניתן לחיות עזובות שמתגוררות ברחוב או שאומצו מהרחוב, וכן עושה עיקורים וסירוסים של חתולי רחוב במחירים מיוחדים

טיפולי שיניים
רפואת הפה של חיות מחמד כוללת רפואה מונעת, אבחון וטיפול.
בכל ביקור במרפאה נבדק גם חלל הפה של חיית המחמד.נשמח להמליץ לכם על טיפולים מונעים כגון שינוי תזונה, הדגמת צחצוח שיניים נכון, שימוש בחטיפים מיוחדים לשמירת היגיינת הפה ועוד.
במידת הצורך, נבצע ניקוי אבן שן. הניקוי כולל טיפול שיננית הנעשה במכשיר אולטראסוני (כגון זה הנמצא בשימוש רופא השיניים שלכם) ובסופו מבוצעים גם ליטוש ופוליש השומרים על השן ומעניקים הגנה לעתיד. ההליך כולל טיפול נגד כאבים ובמידת נצורך גם טיפול אנטיביוטי.
הניקוי נעשה במרפאה בבטיחות מירבית, תוך שימוש בחומרי הרדמה בטוחים ביותר. לכן, גם ההתאוששות של בעל החיים מהטיפול – קצרה ומהירה.

ציוד מובחר ומזון רפואי ומסחרי
במרפאה ניתן להשיג מגוון מוצרים איכותיים הנמצאים רק במרפאות וטרינריות, כגון מזון רפואי מיוחד (לחולי כליות, לב, לדיאטה ועוד), מוצרים איכותיים למניעת נגיעות בטפילים חיצוניים, מוצרים לשמירה ולשיפור מראה הפרווה, למניעת אבן שן, כיסויי ציפורניים לחתולים ועוד.
אנו עומדים מאחורי כל מוצר הניתן במרפאה ולכן גם מעניקים אחריות מלאה. במידה שאינכם מרוצים – תמיד תוכלו להחזיר את המוצר.

 מרפאה וטרינרית - ד"ר טלי שעני - טלפון:  050-7430226